Iedvesmojies būšanai dabā biežāk 🙂

Kad Tu pēdējo reizi biji parkā vai botāniskā dārzā? Pilsētas iedzīvotājiem var būt grūti atrast laiku dabai, taču jauns pētījums runā par saikni ar kokiem, upēm un ziediem, kas palīdz ne tikai Tavai, bet arī Planētas labklājībai.

Plimutas Universitātes pētnieki saka, ka cilvēki, kuri katru nedēļu atrodas dabā un sajūt zināmu saikni ar to, fiziski un garīgi jūtas labāk. Turklāt cilvēki, kas regulāri apmeklē dabā, daudz biežāk pieņem videi draudzīgus lēmumus.

Šis jaunais pētījums liek domāt, ka atbilde uz labāku individuālo un Planētas  veselību var būt tieši tik vienkārša kā biežāka došanās pastaigā zaļā vidē.

Pētījums bija Plimutas Universitātes, Ekseteras universitātes, Derbija universitātes un Anglijas Daba sadarbība.

“Pieaugošās urbanizācijas apstākļos ir svarīgi saprast, kā saistība ar mūsu planētas dabas resursiem ir saistīta ar cilvēka veselību un uzvedību. Mūsu rezultāti liecina, ka fiziska un psiholoģiska saikne ar dabu var būt labvēlīga cilvēku veselībai un labklājībai, un vienlaikus mudina cilvēkus rīkoties tā, lai aizsargātu planētas veselību, ”komentē Plimutas Universitātes galvenā autore Leanne Martin.

Pētnieki nonāca pie secinājumiem pēc tam, kad bija izanalizējuši atbildes uz aptauju Monitor of Engagement with Natural Environment (MENE). Tika novērtēta respondentu saikne ar dabu, atroadoties pie dabas, un būšanas dabā biežums. Dalībniekiem tika jautāts arī par to, cik ļoti viņi jutās psiholoģiski saistīti ar planētu Zeme.

“Anglijas galvenā prioritāte ir atklāt dabiskās vides potenciālu, lai palīdzētu risināt problēmas, ar kurām mēs saskaramies kā sabiedrība: slikta fiziskā veselība un garīgā labklājība; klimata pārmaiņu krīze un postošie savvaļas dzīvnieku zaudējumi, ”saka Marian Spain, Natural England izpilddirektore.

“Šie atklājumi sniedz būtisku jaunu ieskatu par nepieciešamību ne tikai palielināt kontaktu ar dabu, bet arī par tāda veida pieredzi, kas patiešām palīdz cilvēkiem veidot emocionālu saikni, kas ir atslēga veselības stiprināšanai un uzlabošanai. Kā arī iedvesmo cilvēkus rīkoties, lai palīdzētu videi, kurā tie dzīvo. Mēs ceram izmantot pētījumu, sadarbojoties ar daudzajiem partneriem, lai atbalstītu vairāk cilvēku, lai tie gūtu labumu no plaukstošās dabas, ” viņa secina.

Pētījums ir publicēts žurnālā Journal of Environmental Psychology.

Avots: www.studyfinds.org

#savetheplanet #savetheanimals #saveyourhealth

Vitols