Sveika!

Mani sauc Kristiāna Krūmkalna. Esmu Ziedupļavas idejas autore un radītāja. Dzimusi rīdziniece, bet dzīvoju Pierīgā jau vairāk kā 10 gadus, dabas ieskautā pilsētā. Tā nu ir sanācis, ka ar katru desmitgadi dodos arvien tālāk no Rīgas. Nu jau ir bauda būt dažu minūšu gājienā no meža, kā arī redzēt dabu pa katru mājas logu.

Pie šī ieraksta ķēros jau pirms apmēram 2 nedēļām, bet labs nāk ar gaidīšanu. 🙂

Lielākoties pēdējos gados saprotu, ka esmu ar savu atšķirīgo domāšanu. Mēs katrs esam ar savu odziņu!

Man patiesi patīk baudīt Dabas smaržas, garšas un krāsu paleti. Paralēli ikdienas procesiem, kad visa gada garumā esmu mežā vai dabā, esmu cieši iepazinusi aromterapiju un krāsu terapiju, kā arī kristālu dziedinošo spēku un sadarbību ar tiem.

Lai soli pa solītim piedalītos planētas ekoloģijas procesos, šķirojam atkritumus. Zini? Kļūst vieglāk, jo saproti, ka tas viss nesaguls vienā lielā atkritumu kaudzē uz ilgiem gadiem – organiskie uz kompostu, dedzināmie uz ugunskuru, sašķirojam pārējo un voilā! Pamazām viss ieiet ritmā, kad roka pati šķiro.

Par ekoloģiju domājam arī realizējot ekoloģisku iepirkšanos līdzņemamiem auduma maisiņiem, turpinot ar pirkšanu tikai tik, cik ir nepieciešams ikdienai un to, kas ir patiešām vajadzīgs.

Un turpinot ikdienas solī jau gadiem soli pa solim esam pilnībā pārgājuši uz Dabai draudzīgu mazgāšanas līdzekļu izvēli gan traukiem, gan veļai, gan tīrīšanai. Trauku mašīnas tabletes, kas vienlaikus kalpo kā tīrīšanas tabletes izlietnēm, vannai un podiem, gatavoju pati. Veļas mazgāšanas līdzeklis jau gadiem ir ekoloģiskākais pieejamais tirgū, bet nu jau esmu tuvu eksperimentam atrast savu recepti, lai sagatavotu to mājās.

Jauna lappuse ir kosmētikas, kuru lieto ģimene, gatavošana! Un tā ir ļooooti interesanta un saistoša lappuses, jo ir tik labi iegūt prasmes un iemaņas, kuras noderēs visas dzīves garumā! Top principā viss nepieciešamais – dabisks, ekoloģisks un visvislabākais ādai un veselībai. Un tā ir tik laba sajūta, kad zini, ko liec uz ādas vai kas nokļūst uz Taviem matiem. Gadiem ejot, esmu izmēģinājusi ļoti dažādus kosmētikas līdzekļus un matu kosmētiku no lieliem un ne tik lieliem zīmoliem, bet vienmēr ir bijusi tā nesaprotamā sajūta – ehh, īsti nav mans. Un tā krājās tūbiņas un pudelītes, kas vēlāk līdz galam neiztukšotas devās uz atkritumiem.

Kad pamēģini dabīgo, visi jautājumi atkrīt. Jo zini, ka viss ir par labu veselībai, zini, ka aromāts ir dabisks un nāk par labu arī psihoemocionālajai pusei. Šobrīd jau eksperimentēju, gatavojot dažādus ziedūdeņus, kurus var izmantot gan kā atsevišķu produktu ļoti plašiem nolūkiem, gan arī izmantot kā sastāvdaļu, gatavojot kosmētiku.

Tik satraucoši patīkami ir šobrīd vērot dabas briešanu, kad visi procesi NOTIEK un RISINĀS. Vakari ir tik košās krāsās. Pamazām sāk ziedēt puķes, koki, krūmi, tie ir gatavi atdot labāko no sevis. Kad saproti, ka visapkārt dabā viss ir par un ap Tevi (lasi – Tev par labu, nevis lai ļaunprātīgi izmantotu), rodas ļoti laba sajūta. Jo saproti, ka vairs nav jāmeklē medikamenti un ķīmiskā kosmētika, lai atrisinātu kādu situāciju. Tas nenoņem atbildību un neliek pilnībā atteikties no tradicionālās medicīnas, kad rodas nopietns sarežģījums, bet Tu saproti, ka ikdienā risinājums ir tepat blakus. Uzticēties, ieklausīties sevī. Jo arī Tu vari būt tuvāk Dabai, tuvāk Spēkam.

Tāpēc, lai arī Tev būtu iespēja iegādāties dabai tuvus produktus, radās Ziedupļava. Fantastiski, ka Latvijā ir daudz mazu ražotāju, kuri ražo personiskus un izlolotus produktus. Jo svarīga ir arī enerģētika, ne tikai produkts. Tāpēc masu kosmētikai ir nepieciešamas reklāmas, lai cilvēks, stāvot pie plaukta, ņemtu tieši to produktu, balstoties uz “ieprogramēto” informāciju. Savukārt, mazajiem zīmoliem Tu zini, ka katra niansīte ir pārdomāta, lai sniegtu Tev labumu un prieku par šo produktu. Lai izvēle būtu plašāka, pievienoti ir arī vērtīgie produkti, kas ražoti ārpus Latvijas. Jo apvienojot abus – vietējo un citur radīto-, var rasties kaut kas labs. Jo prieks vairo prieku! 🙂

Nav jau vienmēr viss tik rožaini un saulaini 🙂 – ne vienmēr ir jauda darboties uz priekšu, dažkārt nolaižas rokas un gribas mest visu malā. Bet doma, ka jau ir radīts kas labs un saulains, tik viegli neļauj atkāpties. Ir atrasta un pati atradusi Ziedupļavu virkne Pērļu – produkti, ražotāji, risinājumi. Un ir jau pievilkušies cilvēki, kuriem patīk gan produkti, gan radītais saturs. 🙂 Bet es esmu tikai cilvēks, kļūdos un mācos katru dienu. Līdzīgi kā katrs no mums.

Tieši tāpēc man šķiet svarīgi turpināt šo ceļu, būvēt vērtīgus pamatus – celt saulītē tos, kas izdomā, rada un darbojas. Kā arī celt saulītē tēmas, par kurām ikdienā varbūt neiznāk aizdomāties – par to, cik vienkārši soļi patiesībā nepieciešami veselības uzturēšanai, par to, kā vari sev palīdzēt ar ēteriskajām eļļām un kristāliem. Viss jau katram tiek pēc ticības, bet, jo lielāku atbalsta komandu izveidosi, jo mazāk viļņosies iekšējā pasaule. Gribas runāt par to, cik ļoti reizēm ejam pēc rutīnas un daudzus gadu desmitus atpakaļ izveidotas sistēmas. Un par to, ka vari pateikt nē situācijā, kad iepriekš baiļu vai sistēmas dēļ teici jā. Par to, ka vari atteikties no cilvēkiem, kuri velk uz leju, nevis ceļ uz augšu. Par to, ka vari aiziet no tā,  ar kuru esi kādu laiku gājis kopā un balstījies uz to. Par to, kā reaģēt citādi uz dzīves piedāvātajām situācijām. Par to, kā stimulēt bērnu imunitāti un negraut to ar nevajadzīgām vielām un manipulācijām. Un daudz, daudz visu ko citu gribas iekļaut Stāstos. Ar laiku varbūt pat Stāsti izvērtīsies par video stāstiem, Meistarklasēm vai citādām nodarbībām, kas to lai zina, kur aizvedīs iedvesma. :)))

Un ne pēc plāna vai grafika. Jo svarīgi ir darīt to, kas patīk, un kad patīk.

Tuvāk Dabai, Tuvāk Spēkam!

57387319 2301313403224192 1546360115446153216 o