Lai arī vasara griežas uz noslēguma pusi un strauji tuvojas skaistais skolas laiks, arī šobrīd saulīte mūs lutina un silda.

Patiesībā tā sniedz būtiskus labumus veselībai, tāpēc svarīgi ir neizvairīties no saules, bet atrast veidu, kā gan gūt labumu, gan arī pasargāt sevi no UVA un UVB starojuma.

Šis raksts, protams, būs par to, kāpēc izvēlēties tieši dabīgus saules aizsarglīdzekļus. Tātad kāpēc?

Nav noslēpums, ka mūsdienās lielo ražotāju radītie saules aizsarglīdzekļi pamatā ir ķīmiska sastāva – lai nodrošinātu labu cenu, lai saglabātu vienmērīgu konsistenci un produkts nebojātos visu to derīguma termiņu. Attiecīgi, ja noklājam ar šo līdzekli ādu, kas ir lielākā organisma virsma mijiedarbībā ar apkārtējo vidi, mūsu organismā šīs vielas nonāk ļoti strauji. Un, kā jau rekomendēts, uzturoties saulē ilgāku laiku, līdzekli jāuzklāj vairākas reizes, arī pēc peldes.

Pētījumi liecina, ka atsevišķi ķīmiskie filtri var negatīvi ietekmēt endokrīno sistēmu, izjaucot hormonālo līdzsvaru un pat iespaidojot auglību. Ķīmisko UV filtru klātbūtne konstatēta gan vidē, gan cilvēka asinīs un pat mātes pienā. Īpaši bīstami hormonālai iedarbībai ir pakļaut bērnus un pusaudžus, tāpēc svarīgi vienmēr rūpīgi izvērtēt kosmētikas sastāvu.

Izvēloties saules aizsarglīdzekļus, uzmanīgi izlasi informāciju uz etiķetes, lai nenopirktu produktu, kas satur kaitīgas ķimikālijas. Interneta dzīlēs ir atrodama informācija, kuras tieši vielas nav ieteicamas, bet tiek bieži lietotas ķīmiskajos aizsarglīdzekļos.

Meklējot saules aizsarglīdzekļus, kas ir dabīgas izcelsmes, ņem vērā, ka varianti ir dažādi. ->>>

Viena sadaļa, ir produkti, kas satur dabīgās bāzes eļļas – piemēram, aveņu sēklu eļļa, jojoba eļļa un kokosriekstu eļļa, kā arī šī sviests darbojas kā dabīgs saules aizsarglīdzeklis. Vari izvēlēties kādu no šīm eļļām vai meklē kosmētiķi, kas gatavo dabīgus saules aizsarglīdzekļus, kuros viena no sastāvdaļām ir šīs bāzes eļļas.

Otra sadaļa ir produkti, kas ir dabīgie UV filtri – cinka oksīds un titāna dioksīds. Produkts tiek uzklāts uz ādas un veido dabisku aizsargslāni, kas atstaro saules starus. Minerālu filtriem piemīt dabiska spēja nodrošināt plaša spektra aizsardzību gan pret UVB, gan UVA starojumu.

Ziedupļavā ir pieejami 2 produkti, kas satur cinka oksīdu. Tos atradīsi šeit un šeit. Tie ir vieglas tekstūras, baro un mitrina āru. Ieskaties!

Dabīgu saules aizsarglīdzekļu lietošana nodrošinās, ka tu saņem šos labumus, vienlaikus pasargājot sevi un savu ādu. Protams, der atcerēties, ka vislabākā aizsardzība pret saules staru iedarbību ir apģērbs un atrašanās ēnā, ja ārpus telpām plānots pavadīt ilgāku laiku kā 20 minūtes.

Saules peldes bez aizsarglīdzekļiem 15-20 minūtes būs ļoti piemērotas D vitamīna sintēzei organismā, taču, pavadot saulē ilgāku laiku, ieteicams atcerēties par saules aizsarglīdzekļa lietošanu.

Ja Tu izvairies no saules, noteikti pārbaudi savu D vitamīna līmeni – tas palīdz saglabāt veselus kaulus un zobus, kā arī palīdz saglabāt smadzeņu, nervu sistēmas un imūnsistēmas stabilitāti. Regulē insulīna līmeni, palīdz plaušu darbībai, kardiovaskulārajai veselībai.

Kas var radīt D vitamīna deficītu?

·         Tumšs ādas tips, kas samazina ādas spējas absorbēt ultravioleto starojumu;

·         Saules aizsarglīdzekļi un ķermeņa pilnīga noklāšana ar apģērbu;

·         Ģeogrāfiskā lokācija un augsts piesārņojuma līmenis, nakts maiņu darbs. 

Lai saulaini, veselīgi un droši! 🙂

dabigs saules aizsargkrems estere nature cosmetics