Mūsdienu izaicinājumi kosmētikas izvēlē

Rūpes par sevi nozīmē izdarīt veselīgas izvēles. Milzīgs daudzums reklāmu ik dienas stāsta par to, ka nevaram iegūt patīkamu un veselīgu izskatu, ja nepērkam un nelietojam daudzus komerciālos produktus. Patiesībā mēs varam veidot veselīgu izskatu bez šo produktu iegādes un būt tuvāk labsajūtai. 🙂

Mūsdienās ir pieejami ļoti daudzi masu ķermeņa kopšanas līdzekļi. Bet, veikalā , bieži vien rodas izaicinājums. Ir sajūta, ka nepieciešama specifiska ķīmijas izglītība, lai saprastu sastāvdaļas. Mēs nezinām, ko klājam uz ādas un matiem un kas beigās uzsūcas mūsu organismā.

Visiem ir zināms un būtiski atcerēties, ka liela daļa alerģiju rodas no produktiem, kuri tiek lietoti kosmētikā ik dienas – dušas želejām, šampūniem, ziepēm, dekoratīvās kosmētikas.

Ja skatāmies sastāvdaļu sarakstu, pirmās tiek listētas vielas, kuras ir procentuāli visvairāk konkrētajā produktā.  Kā pirmās parasti atradīsi ūdeni, minerāleļļas, alkoholu. Alkohols var būt pārāk sausinošs dažādiem ādas tipiem, minerāleļļām ir pārāk lielas molekulas, attiecīgi tās var aizsprostot poras – veido neelpojošu slāni uz ādas, va veidoties tūska, maisiņi zem acīm; naftas atvasinājums.

Sastāvā var būt dažādas vielas, kas ir medicīniskos pētījumos novērtētas kā kaitīgas:

# ķīmiskais emulgators – lielu daļu alerģijas var iegūt no ķīmiska, nekvalitatīva emulgatora;

# parabens – metil, butil, etil. Vissmagākie konservanti, kuri uzkrājas organismā, ietekmējot endokrīno sistēmu. Izraisa alerģijas, toksiski;

# phenoxetanols – kairinošs konsevants

# propilenglikoli – iekļūst dziļi šūnās, uzkrājas organismā; izraisa aknu, nieru bojājumus;

# parfīms – ietekmē smaržu centrus, bojā endokrīno sistēmu, izraisa alerģiju, sliktu dūšu, galvas sāpes.

# alumīnijs – visbiežāk dezodorantos; ļoti toksisks endokrīnai sistēmai, uzkrājas šūnās un audos;

# SLS – sodiumlaurelsulfāts (daudzi aizvietojuši ar SLES, kas nedaudz uzlabots); ļoti kairinoša, sausinoša viela, toksiska iedarbība, var būt alerģiskas reakcijas, nieze, ekzēmas, dermatīti.

Gatavot mājās savu dabīgo kosmētiku

Alternatīva masu produktiem ir, piemēram, ķermeņa, sejas kopšanas produktu izgatavošana no dabīgām sastāvdaļām.

Veicot nelielu izpēti, tu vari pielāgot produktus savas ādas vajadzībām. Tu vari mainīt vienu sastāvdaļu ar citu. Lietojot dabiskās sastāvdaļas, pazūd neskaidrības – kas tad tiek klāts uz ādas?

Izgatavot savu kosmētiku var būt lieliska nodarbe! Lielākā daļa recepšu ir ļoti vienkāršas. Tas ir solis tuvāk veselīgākai dzīvei. 🙂 Patīkami ir zināt, no kā produkts sastāv, ka tas ir dabīgs, svaigs un cik maksā izgatavošana.

Kad alerģijas un jutīgums uz ķīmiskām vielām ir problēma, dabiskā kosmētika ir alternatīva.

Pamatā dabīgajos līdzekļos tiek izmantotas augu eļļas, ēteriskās eļļas, augu ekstrakti, ziedūdeņi, augu vaski. Vielas,  kuras iegūtas no augiem, ādas šūnas atpazīst un izmanto, visu lieko izvadot. Un papildus vari iegūt aromterapeitisko efektu, pievienojot kvalitatīvus ziedūdeņus / ēteriskās eļļas, kas nes konkrētas izmaiņas psihoemocionālajā plānā. Eļļu izvēle parasti ir ļoti individuāls process, jo viena eļļa nekad nepatiks visiem un visos brīžos.

Situācijās, kad nav pieejami krēmi, lielisks līdzeklis ādas kopšanai ir kvalitatīva augu eļļa – piemēram, vīnogu kauliņu.

Izmantojot dabīgās sastāvdaļas, ļoti jāievēro, lai tās būtu patiešām kvalitatīvas. Jo mūsdienās tiek viltotas arī šīs vielas, kā arī pārdoti nekvalitatīvi ražojumi.

Secinājumi

Lai tuvotos arvien veselīgākai ikdienai, ir vērts aizdomāties ne tikai par ēdiena kvalitāti, bet arī par vielām, kuras nonāk mūsu organismā caur ādu. Ja nav iespējas pašai gatavot kosmētikos produktus mājās, meklē zīmolus vai meistarus, kuri to piedāvā. Tas būs vērtīgi un radīs atvērs jaunas durvis ikdienas ieradumos. 🙂Dabiga kosmetika