Šajā īpašajā laikā, kad viss notiek krietni citādāk kā ierasts, lielu pārbaudījumu apkārtējie apstākļi ir uzlikuši mūsu rokām. Apmeklējot sabiedriskas vietas, esam cenšoties turēt rokas tīras, bet piedāvājums dezinfekcijai dažkārt nav bijis kvalitatīvs. Lai panāktu masveida ražošanas pielāgošanu pieprasījumam un cenu līmenim, dezinfekcijas līdzekļu piedāvājums dažos gadījumos rada kairinājumu un ilgstošu sausumu roku ādai. Kā arī strauji rit pavasara laiks, kas daudzus ir ieaicinājis dārzā, arī tādus, kuriem iepriekš tam nebija laika. 🙂

Tāpēc esam apkopojuši noderīgus padomus, kā kopt rokas un kā parūpēties par tām laikā, kad tas nepieciešams jo īpaši.

Nagu tīrīšana

Dažkārt pēc dārza darbiem nepieciešams ātri atgūt roku labo izskatu un tīrību. Vai lietot mīkstu samitrinātu zobu suku, lai notīrītu nagus. Savukārt, citron sulu vari izmantot, ja galīgi netiec galā ar netīrumiem uz rokām un nagiem.

Nagu garums

Nagiem jābūt ne pārāk īsiem un ne pārāk gariem. J Ļoti īsu nagu nogriešana trauma ādu, savukārt, gari nagi prasa rūpīgāku kopšanu, var vieglāk nolūzt.

Nagu pasargāšana

Ja Tev nepatīk izmantot cimdus, uzklāj uz nagiem ārstniecisko caurspīdīgo nagu laku, tā pasargās nagus no ķīmijas un netīrumiem.

Cimdi

Lai pasargātu roku ādu no apkārtējās vides ietekmes, darot dārza vai mājas darbus izmanto cimdu. Un nebūs jāuztraucas par ļoti netīru roku attīrīšanu. 🙂

Vitamīni un minerālvielas

Veselīgiem nagiem nepieciešami daudzi vitamīni un minerālvielas. Vērtīgāk būs, ja ēdienkartē iekļausi svaigus dārzeņus, augļus, tādā veidā uzņemot nepieciešamā vielas dabīgā ceļā. Papildus vari lietot aļģu produktus:

·       hlorellas pulveri, kas satur daudz vērtīgu minerālvielu un vitamīnu, kā arī Omega 3 taukskābes

vai

·        spirulīnas pulveri, kas satur daudz minerālvielas, vitamīnus, aminoskābes.

Roku ādas mitrināšana un barošana

Centies roku ādu mitrināt un barot pēc katras mazgāšanas, gan plaukstas, pirkstus un to starpas, gan roku virspusi. Tam vari izmantot vai nu dabīgu krēmu, vai nopērkamu kakao vai šea sviesta gabaliņu, kā arī kādu no bāzes eļļām – saldo mandeļu, vīnogu kauliņu. Lieko atlikumu noslauki papīra dvielī. Nagu ienadži un nagi gavilēs, ja katru vakaru ieziedīsi ar eļļu – tā baros un mitrinās, kā arī stimulēs nagu veselīgu augšanu. Reizi nedēļā ir svarīgi veikt roku pīlingu, lai noņemtu atmirušās šūnas un kopšanas līdzekļi labāk iesūktos. Sajauc kafiju (noņems atmirušās ādas šūnas), sāli (vēl vairāk attīrīs), medu (antibakteriāls, ārstniecisks, padarīs ādu gludu) un argana, vīnogu kauliņu vai jebkuru citu kvalitatīvu bāze eļļu (pabaros un mitrinās). Voilā!

Marpukites small 1