Ēteriskās eļļas un hidrolāti imūnsistēmas stiprināšanai

2. decembris, 2020 pl. 20:51, Nav komentāru

Ja vēlies sākt ar imunitātes stiprināšanu ar dabas līdzekļiem, noderīgi būs hidrolāti un ēteriskās eļļas. Ēteriskās eļļas veiksmīgi papildina hidrolātus un otrādi, jo abus iegūst no augiem detilācijas procesa laikā. Attiecīgi ēteriskajās eļļās var būt vielas, kas nav hidrolātā un hidrolātā var būt vielas, kas nav ēteriskajās eļļās.

Kā tad īsti strādā šie dabas produkti? Šī izpēte jau ir sākta jau senajā Grieķijā. Savukārt, mūsdienu aromterapijai pamati ir likti pagājušā gadsimta 40-tos gados, kad tika sarakstīta pirmā grāmata par aromterapiju. Vēlākos gados pasaulē uzplauka ķīmiskās smaržas, eļļas un medikamenti un dabiskās smaržas, eļļas un ārstniecības līdzekļi kļuva par šauru nišu. Taču ēteriskās eļļas, tāpat hidrolāti sastāvā ir simtiem komponentu, un gan hidrolāti, gan eļļas ir unikāli un iedarbīgi savā būtībā.

Aromterapija pamatā iedarbojas caur mūsu ožas receptoriem, nonākot atbildīgajos smaržu centros. Attiecīgi dabīgie komponenti uzreiz nonāk tur, no kurienes tiek dota komanda attiecīgajai vietai organismā, kurai ir nepieciešams atbalsts ar ēterisko eļļu vai hidrolātu.

Svarīgi ir lietot patiešām kvalitatīvus produktus, kas ir radīti no augiem un nav samaisīti ar konservantiem. Jo arī šiem produktiem diemžēl ir pakaļdarinājumi, kas ir lētāki, bet nepilda savas funkcijas.

Arī tas ir būtiski – lai ražotājs ražo vai nu hidrolātus, vai nu ēterisko eļļu. Jo, ražojot abus, hidrolāts parasti paliek kā blakusprodukts, un nav vairs tik vērtīgs kā tad, ja to ražo kā pamatproduktu.

Kuras ir ēteriskās eļļas un hidrolāti imunitātes stiprināšanai?

Priede – dezinficē gaisu, tonizē organismu, atjauno spēkus, mazina stresu, stiprina enerģētisko imunitāti.

Kumelīte – pretiekaisuma, antimikrobu. Palīdz iemigt, nomierināties, uzlabo garastāvokli.

Roze – pretiekaisuma, pretvīrusu, antiseptiska, antidepresīva. Palīdz pret nogurumu un stresu, depresīvos stāvokļos, nomierina, atslābina, harmonizē.

Lavanda – pret galvassāpēm, depresijas, stresa, baiļu mazināšanai. Antivīrusu, antiseptiska, antibakteriāla.

Lai izdodas sadarboties ar dabas līdzekļiem!

rose 4183963 480

Nav komentāru

Komentēt